نقاشی ساختمان

نقاشی ساختمان

نقاشی ساختمان از کارهای بسیار رایج در میان ایرانی‌ها است. این کار به روش‌های مختلفی انجام می‌شود که نقاشی رنگ روغن، نقاشی پلاستیک و نقاشی با رنگ اکریلیک از انواع آن هستند. هریک از این روش‌های رنگ آمیزی دارای مزایا و معایبی هستند و باید در موقعیت‌های خاص خودشان اجرا شوند. به عنوان مثال رنگ اکریلیک به سرعت خشک می‌شود و هیچ بویی ندارد. در طرف دیگر، رنگ روغنی خیلی دیر خشک می‌شود و بوی رنگ آن تا مدت‌ها باقی می‌ماند. رنگ پلاستیک هم غالبا برای نقاشی سقف استفاده می‌شود.
نقاشی با اهداف مختلفی انجام می‌شود که بازسازی و تعمیر ساختمان، تغییر در حس و حال فضا، نقاشی اتاق کودک و نقاشی پیش از سال جدید از انواع آن هستند. نوع جدیدی از نقاشی دکوراتیو به نام پتینه کاری هم وجود دارد که در آن، تنها بخشی از دیوارها با استفاده از الگوهای تزئینی رنگ می‌شوند. این روش‌های نقاشی با استفاده از ابزارهای سنتی و مدرن از قبیل برس، غلطک و پیستوله روی دیوار اعمال می‌شوند. قیمت هر متر مربع نقاشی ساختمان با توجه به نوع رنگ انتخابی تغییر می‌کند. شما می‌توانید پیش از درخواست رنگ آمیزی ساختمان از مشاوره‌ی کارشناسان کبال برای انتخاب بهترین رنگ استفاده کنید.

* حداقل هزینه‌ی پرداختی شما در سرویس نقاشی 150 هزار تومان خواهد بود.

فهرست خدمات

  • نقاشی هر متر مربع با رنگ روغنی: 8 هزار تومان
  • نقاشی هر متر مربع با رنگ اکریلیک: 8 هزار تومان
  • نقاشی هر متر مربع با رنگ پلاستیک: 6 هزار تومان
  • نقاشی هر متر مربع با رنگ پوشش بلکا: 7 هزار تومان
  • نقاشی دکوراتیو: توافقی
  • قیمت‌های فوق حداقل هزینه اجرای کار است، برای مشاهده عوامل موثر بر هزینه نهایی، قسمت "‌راهنمای قیمت‌" را مطالعه کنید.

نکات

الف) سرویس نقاشی در کبال به ترتیب زیر انجام می‌شود:
انجام کارهای لکه‌گیری و ترمیم بتونه‌ اولیه، سنباده کاری و آماده‌سازی برای آستر اولیه، اجرای لایه‌ اول آستر، لکه‌‌گیری و سنباده مجدد، اجرای لایه‌ دوم آستر، لکه‌گیری برای اجرای رنگ اصلی، پیاده‌سازی رنگ اصلی
ب) برخی از رنگ‌های اکریلیک قابل شستشو نیستند؛ اما کبال خود را ملزم می‌داند تا از رنگ‌های اکریلیک قابل شستشو استفاده کند.
پ) متخصصان نقاشی کبال معمولا برندهای رنگ سحر، هاویلوکس، هادی، پارس الوان، پارس بهار و پارس اطلس را برای نقاشی انتخاب می‌کنند.

راهنمای قیمت

الف) هزینه نقاشی ساختمان بر اساس متراژ و کیفیت زیرسازی کار محاسبه می‌شود.
ب) برای محاسبه هزینه‌ی نقاشی بر اساس متراژ، از ضرب طول در عرض اتاق‌ها استفاده می‌شود.
پ) هزینه‌ رنگ هم در قیمت‌ها لحاظ شده‌است؛ یعنی نیازی نیست رنگ را خودتان تهیه کنید و این کار بر عهده‌ی متخصص است.
ت) مواردی که خارج از سرویس روتین نقاشی کبال هستند و هزینه‌ی انجام آنها به صورت جداگانه دریافت می‌شود:

• هزینه زیرسازی بیش از حد معمول (ترک‌های عمیق، شکستگی‌های طولانی، سطح گچی و ...): هر مترمربع بین 1.5 تا 2 هزار تومان
• هزینه‌ جداکردن کاغذ دیواری: هر مترمربع 2 هزار تومان
• هزینه‌ رنگ آمیزی نرده: هر متر (طول) 12 هزار تومان
• هزینه‌ رنگ آمیزی حفاظ کرکره‌ای: هر مترمربع 24 هزار تومان
• هزینه‌ رنگ آمیزی رادیاتور: هر متر (طول) 12 هزار تومان
• هزینه‌ی کارهایی از قبیل رنگ آمیزی در ورودی، رنگ آمیزی در پارکینگ، رنگ آمیزی در محوطه، اجرای تکنیک‌های خاص نقاشی، جابجا کردن مبلمان، جداکردن پرده و مواردی از این دست، به صورت توافقی محاسبه می‌شود.
• هزینه نقاشی چارچوب پنجره‌ها به صورت جداگانه محاسبه و به قیمت نقاشی اضافه می‌شود. قیمت نقاشی هر واحد سطح از چارچوب پنجره معادل قیمت یک مترمربع از رنگ انتخابی است.

ث) حداقل سفارش نقاشی باید 150 هزار تومان باشد
ج) قیمت‌ها بر اساس نرخنامه‌ سال 1397 محاسبه شده‌اند.

مزایای کبال

  • نقاشان مجرب و حرفه‌ای
  • رعایت نظافت در طول نقاشی
  • قیمت مناسب و عادلانه

سوال‌های متداول

س: در نقاشی از چه برندهای رنگی استفاده می‌شود؟
ج: معمولا سعی می‌شود از برندهای ایرانی مطرح در بازار استفاده شود. برندهایی مثل رنگ سحر، رنگ هادی و هاویلوکس اصلی‌ترین انتخاب‌های نقاشان کبال هستند.

س: هزینه نقاشی خانه‌ی من چقدر می‌شود؟
ج: برای محاسبه‌ی هزینه‌ی نقاشی، نقاش باید از خانه‌ی شما بازدید کند. اما می‌توانید خودتان با یک فرمول ساده، حدود تقریبی هزینه‌ی نقاشی ساختمان را به دست بیاورید. برای این کار باید متراژ واحد مسکونی را در 3 ضرب کنیم و عدد به دست آمده را ضرب در قیمت هر متر مربع از رنگ انتخابی کنیم. به عنوان مثال، هزینه‌ی نقاشی یک آپارتمان 70 متری با رنگ روغنی از 1.470.000 تا 2.310.000 تومان خواهد بود.

س: نقاشی ساختمان چقدر زمان می‌برد؟
ج: زمان مورد نیاز برای نقاشی رنگ‌های مختلف، متفاوت است. به عنوان مثال رنگ روغنی خیلی دیر خشک می‌شود و حداقل به 3 تا 4 روز زمان نیاز دارد. اما رنگ اکرلیک به سرعت خشک می‌شود و می‌توانید در عرض چند ساعت، تمام خانه را رنگ آمیزی کنید.

س: کدام رنگ برای خانه مناسب‌تر است؟
ج: این مورد کاملا به کاربری فضا و سلیقه‌ی شما بستگی دارد. اگر دوست دارید رنگ دیوارهایتان ماندگاری زیادی داشته‌ باشد، باید از رنگ روغنی استفاده کنید و در صورت نیاز به سرعت بالا، باید رنگ اکریلیک را انتخاب کنید. برخی از فضاها و موقعیت‌ها هم هستند که در نقاشی آنها از یک رنگ ثابت استفاده می‌شود؛ به عنوان مثال استفاده از رنگ پلاستیک در نقاشی سقف آن‌قدر رایج است که عملا نمی‌توان کاربرد دیگری برای این رنگ متصور بود.

س: کاغذ دیواری بهتر است یا نقاشی؟
ج: این موضوع هم کاملا سلیقه‌ای است. هر کدام از این دیوارپوش‌ها دارای مزایا و معایبی هستند که ممکن برای گروهی مهم باشند و برای گروهی دیگر غیرمهم تلقی شوند. در نظر داشته‌ باشید که کاغذدیواری نیاز به چسب دارد و می‌تواند باعث بروز حساسیت شود؛ اما طرح‌ها و نقش‌های بسیار گوناگونی دارد و انتخاب مدرن‌تری محسوب می‌شود.

س: رنگ اکریلیک چیست؟
ج: رنگ اکریلیک هم یکی از رنگ‌های پایه آب است که به سرعت اجرا می‌شود و عاری از هر گونه بوی آزاردهنده است. این رنگ در مقایسه با دیگر رنگ‌ها، ضرر کمتری برای محیط زیست دارد و در انواع مات، نیمه براق و براق قابل سفارش است. با وجود اینکه برخی از رنگ‌های اکریلیک غیرقابل شستشو هستند، نقاشان کبال تنها از رنگ‌های اکریلیک قابل شستشو استفاده می‌کنند.

آدرس: سعادت آباد، تقاطع خوردین و بلوار دریا، ساختمان رویال سعادت آباد، طبقه سوم اداری واحد ۳۰۶
021-40880667-9
info@cobal.ir