کبال ، سامانه ی آنلاین درخواست خدمات ساختمانی

کبال یار

کبال‌يار؛ اپليکيشني که آسيب‌ديدگان در زلزله را به حاميان وصل مي‌کند

زمين يک لحظه مي‌لرزد، از بين مي‌برد و پس از آن روزهايي است که ادامه دارد و انسان‌هايي که بايد با کيفيت، زندگي کنند.

کبال مي‌خواهد صداهاي خواهانِ ياري را به دست‌هاي توانمند گره بزند. ما معتقديم ياري‌رساني جدي به کرمانشاه بعد از روزهاي بحران آغاز مي‌شود و نمي‌خواهيم هم‌وطنان‌مان روزهاي زيادي را بدون سرپناه و تجهيزاتِ ضروري به سر کنند.

ما در سامانه‌ي درخواست آنلاين خدمات ساختماني کبال، مي‌خواستيم باري را از دوش هموطنان‌مان برداريم و مي‌خواستيم اين ياري، جاري و دائمي باشد. پس با فناوري امروز به سراغ رفع نياز امروز رفتيم.

 

توضيحات مهم در باب اپليکيشن

اين اپليکيشن نيازمندان به کمک را در مناطق زلزله‌زده به کساني که توان و تخصصش را دارند و همچنين به مسئولان دلسوز، وصل مي‌کند. قابل پي‌گيري بودن و هدفمند بودن کمک‌ها، هدف اصلي طراحي اين اپليکيشن بوده است.

ثبت درخواست

بعد از نصب اپليکيشن کبال‌يار، افراد مي‌توانند درخواست‌ نياز خود را در آن ثبت کنند. شکل کار با اپليکيشن بسيار ساده است. براي ثبت درخواست، وارد کردن برخي اطلاعات مثل آدرس و شماره تلفن ضروري است.

قبول درخواست

حاميان نيز که کبال‌يار را در گوشي خود نصب کرده‌اند، با جست‌‌و‌جو در ليست درخواست‌ها، درخواستي را مطابق توانايي خود مي‌پذيرند و با فرد نيازمند به ياري، تماس مي‌گيرند.

دقت در ثبت و پذيرش درخواست

پس از قبول درخواست از جانب حامي، درخواست مربوطه از ليست درخواست‌هاي فعال، حذف مي‌شود؛ پس دو نکته‌ي دقت در ثبت و پذيرفتن درخواست در کبال‌يار اهميت زيادي دارد. نيازمندان به ياري، مي‌بايست درخواست خود را با دقتي مضاعف ثبت کنند و حاميان نيز از توان خود براي پذيرفتن درخواست، اطمينان داشته باشند و سپس آن را قبول کنند. زيرا پذيرش اشتباه يک درخواست، به معناي حذف آن از ليست و از بين رفتن فرصت تحقق يک نياز در مناطق زلزله‌زده است.

نکات مهم

اين اپليکيشن برمبناي ارتباط دو طرف، يعني فرد آسيب‌ديده در زلزله و حامي مسئولان طراحي شده است. امکان رد و بدل کردن پول در آن وجود ندارد و تنها براي رفع نيازهاي ضروري و حياتي است. مهم‌ترين نکته اين است که کبال هيچ نفع مالي در اين پروژه ندارد و حاميان و افراد نيازمند به کمک در زلزله‌ي کرمانشاه، به طور مستقيم و بي‌واسطه با هم در تماسند.