سرویس آسانسور

سرویس آسانسور

سرویس و تعمیر آسانسور مانند سایر سیستم‌های مکانیکی از آن کارهایی است که باید به صورت دوره‌ای انجام شود تا در صورت وجود خرابی‌های پنهان، بتوان آنها را پیدا و نسبت به تعمیرشان اقدام کرد. عملکرد صحیح آسانسور تحت تاثیر عوامل مختلفی از قبیل میزان ترافیک، عمر ساختمان، تعداد توقف و نوع استفاده است. در تعمیر آسانسور باید از سلامت سیم بکسل آسانسور و وزنه‌ی متصل به آن، قرقره‌های کششی موتور و هرزگرد اطمینان حاصل کرد و عملکرد درست سیستم ترمز و پاراشوت آسانسور را مورد بازبینی قرار داد. اگر پاراشوت یا گاورنر آسانسور ایراد داشته باشند، باید به سرعت تعویض شوند؛ زیرا به صورت مستقیم با امنیت آسانسور و افراد سروکار دارند. چک کردن گیربکس و موتور آسانسور هم اهمیت بسیار زیادی دارد و عدم توجه به گیربکس، می‌تواند تکان‌های شدیدی را در زمان شروع حرکت و توقف در کابین ایجاد کند.

وجود رابطه‌ی مستقیم بین عملکرد درست آسانسور و سلامت افراد باعث می‌شود تا کار سرویس و تعمیر آسانسور اهمیت فراوانی پیدا کند. آسانسوری که برای یک آپارتمان مسکونی نصب می‌شود، متفاوت از یک آسانسور بیمارستانی یا آسانسور اداری است و از نظر تعداد دفعات نیاز به سرویس بین این آسانسورها تفاوت‌هایی وجود دارد؛ اما معمولا هر ماه یک‌بار باید سلامتی آسانسور و قطعات آن را چک کرد. با تعمیر آسانسور می‌توانید گام‌های مطمئنی برای افزایش عمر، بهبود کیفیت، جلوگیری از آسیب‌های مالی و جانی احتمالی بردارید. در زمان تعمیر آسانسور، خدماتی مانند تعمیر و نگهداری دوره‌ای و رفع ایرادات موردی انجام می‌شوند. به هر حال آسانسور یکی از ملزومات ساختمان‌ها است و علاوه بر نصب صحیح و اصولی، باید نسبت به سرویس‌های دوره‌ای و نگهداری از آن هم همت کرد.

فهرست خدمات

  • سرویس آسانسور با در نیمه اتوماتیک ساختمان مسکونی: 15 تا 25 هزار تومان
  • آسانسور با در تمام اتوماتیک مسکونی: 20 تا 30 هزار تومان
  • آسانسور با در نیمه اتوماتیک واحد غیر مسکونی: 30 تا 45 هزار تومان
  • آسانسور با در تمام اتوماتیک واحد غیر مسکونی: 35 تا 50 هزار تومان

نکات

الف) عواملی که در پروسه‌ی تعمیر و نگهداری آسانسور مهم هستند، شامل موارد زیر می‌شوند:

 • تعداد طبقات (توقف) ساختمان
 • کاربری ساختمان و میزان ترافیک آسانسور
 • ظرفیت و کاربری آسانسور
 • نوع آسانسور بر اساس اتوماتیک یا نیمه‌اتوماتیک بودن

ب) حداقل 6 ساعت قبل از زمان مورد نظرتان اقدام به ثبت سفارش سرویس آسانسور کنید.

راهنمای قیمت

الف) هزینه تعمیر و نگهداری آسانسور در حالت عادی بر اساس تعداد توقف (طبقه) محاسبه می‌شود. برای محاسبه‌ی قیمت این کار می‌توانید تعداد طبقات را در هزینه‌ی تعمیر به ازای هر توقف ضرب کنید.

ب) هزینه تعمیر و نگهداری آسانسور پس از بررسی تعداد توقف، میزان ترافیک رفت و آمد، سن ساختمان و عمر آسانسور تعیین می‌شود.

پ) قیمت‌های اعلام شده تنها اجرت انجام کار هستند و هزینه‌ی خرید متریال و لوازم به صورت جداگانه محاسبه می‌شود. می‌توانید خودتان تمام لوازم یدکی را تهیه کنید یا از متخصص بخواهید این کار را برایتان انجام دهد.

مزایای کبال

  • امکان رزرو سفارش برای ایام خاص
  • معرفی متخصصان مجرب
  • قیمت مناسب و عادلانه
  • پشتیبانی هر سفارش تا کسب رضایت شما

سوال‌های متداول

س: آیا نظافت آسانسور پس از انجام تعمیرات به عهده‌ی متخصص است؟
ج: متخصص تعمیرات آسانسور موظف است پس از انجام تعمیرات، آسانسور و سایر مکان‌های مرتبط با آن را تمیز کند. متخصص باید آسانسور را تمیز تحویل دهد و این مورد جزو وظایف او است.

س: آیا متخصص تعمیرات آسانسور در قبال حوادث غیر مترقبه مربوط به آسانسور مسئولیتی دارد؟
ج: خیر. اصولا متخصصان تعمیر و نگهداری آسانسور مسئولیتی در قبال حوادث ندارند و مسئولیت بیمه کردن آسانسور بر عهده‌ی ساکنان ساختمان است. این کار معمولا توسط مدیر ساختمان انجام می‌شود.

س: آیا تعمیر و نگهداری آسانسور شامل تضمین می‌شود؟
ج: تضمینی که در قبال آسانسور داده می‌شود تنها در مواردی است که بین ساختمان و متخصص قرارداد تعمیر و نگهداری بلندمدت برقرار باشد. در چنین شرایطی متخصص تعهد دارد در صورتی که بین فواصل زمانی تحت قرارداد برای آسانسور مشکلی پیش بیاید، تنها با گرفتن هزینه‌ی قطعات و ابزار نسبت به تعمیر آسانسور اقدام کند.

س: هر سرویس دوره‌ای آسانسور چه مدت زمان می‌برد؟
ج: حداقل 1.5 ساعت زمان برای بررسی و کنترل عملکرد آسانسور نیاز است. طبیعی است که اگر آسانسور به تعمیرات جدی نیاز داشته باشد، این زمان بیشتر هم خواهد شد.

آدرس: سعادت آباد، تقاطع خوردین و بلوار دریا، ساختمان رویال سعادت آباد، طبقه سوم اداری واحد ۳۰۶
021-40880667-9
info@cobal.ir