کرکره برقی

کرکره برقی

امروزه معمولا به جای درهای سنتی از کرکره برقی به عنوان در ورودی مغازه، پارکینگ و واحدهای تجاری استفاده می‌شود. این درها شیوه‌ی باز و بسته شدن ساده‌تری دارند و به دلیل استفاده از ریموت برای کنترل، با زمانه‌ی مدرن سازگارتر هستند. کرکره برقی از تکه‌هایی تشکیل می‌شود که به هریک از آنها یک تیغه می‌گویند. تیغه‌ها می‌توانند از جنس آلومینیوم، پلی کربنات (شیشه‌ای براق)، ورق گالوانیزه و آکاردئونی باشند و یک پل، دو پل یا سه پل بودن آنها روی قیمت کرکره برقی تاثیر می‌گذارد. بیشتر شدن تعداد پل در تیغه‌ها، تاثیر مستقیمی روی افزایش استحکام کرکره دارد. البته تیغه‌های دو و سه پل تنها در دهانه‌های عریض استفاده می‌شوند. در انتخاب برند کرکره می‌توان از تیغه آکرول، آلما، فونیکس و آلومیران استفاده کرد.

کرکره برقی یک لوله‌ی فلزی دارد که تیغه‌های کرکره به دور آن جمع (رول) می‌شوند. به این لوله، شفت کرکره برقی می‌گویند و نیروی موتور مستقیما به همین شفت منتقل می‌شود. شفت دارای ضخامت‌های مختلفی است که این ضخامت با توجه به عرض دهانه‌ی در تعیین می‌شود. هرچه دهانه‌ی در عریض‌تر باشد، باید از شفت ضخیم‌تری استفاده شود. وزن مجموعه‌ی شفت و تیغه‌ها روی دو صفحه‌ی فلزی به نام پلیت قرار می‌گیرد. پلیت‌ها به شاسی در جوش داده می‌شوند.

موتور کرکره برقی می‌تواند از نوع موتور توبولار یا موتور ساید باشد. موتور ساید که با استفاده از زنجیر به کرکرده وصل می‌شود، فضای زیادی را در کنار کرکره اشغال خواهد کرد؛ اما موتور توبولار درون رول کرکره قرار می‌گیرد و کوچک‌ترین فضای اضافه‌ای را اشغال نمی‌کند. در صورت تمایل می‌توانید از برق اضطراری یا همان UPS روی کرکره برقی استفاده کنید تا در زمان قطعی برق هم در کرکره‌ای شما باز و بسته شود. برای نصب کرکره برقی، سرویس، رگلاژ یا تعمیر آن می‌توانید از متخصصان حرفه‌ای کبال استفاده کنید.

فهرست خدمات

  • نصب هر مترمربع کرکره برقی: 20 تا 25 هزارتومان
  • شاسی کشی: 80 تا 100 هزار تومان
  • تعویض موتور: 150 تا 200 هزار تومان
  • جداکردن کرکره قبلی (در صورت وجود): 60 تا 80 هزار تومان
  • تعمیر و رگلاژ کرکره برقی: توافقی

نکات

الف) در نصب کرکره جدید، انجام شاسی کشی ضروری است. البته در صورت وجود شاسی سالمی که مورد تایید متخصص باشد، می‌توان از همان شاسی موجود استفاده کرد.

ب) برای دهانه‌های عریض‌تر از 3.5 متر بهتر است از تیغه‌های دو پل و سه پل در کرکره استفاده شود و شفت ضخیم‌تری به کار رود تا استحکام و امنیت کرکره بیشتر شود.

پ) تیغه‌های کرکره در انواع آلومینیومی، پلی کربنات، ورق گالوانیزه و آکاردئونی تولید می‌شوند که نوع آلومینومی به دلیل مواد اولیه‌ی آن و همچنین استحکام بیشتر، گران‌تر از سایرین هستند. نوع خاصی از تیغه‌های آلومینومی هم وجود دارد که به تیغه‌ فوم‌دار معروف است. تیغه‌های فوم‌دار به دلیل وجود فوم، عایق صدا هستند و برای استفاده در پارکینگ‌ها توصیه می‌شوند.

راهنمای قیمت

الف) هزینه نصب کرکره برقی به دو شکل محاسبه می‌شود:

 • می‌توانید از صفر تا صد کار را به خود متخصص بسپارید و در نهایت هزینه متریال و اجرت را یک‌جا پرداخت کنید. این روش رایج‌تر است و معمولا تمام مراحل کار به متخصص سپرده می‌شود.
 • می‌توانید خودتان تیغه‌ها، شاسی، شفت و موتور دلخواه‌تان را تهیه کنید و سپس از متخصص بخواهید برای نصب آن به محل بیاید. در صورت انتخاب این راه، تنها هزینه‌ی نصب به ازای مساحت کرکره (بر حسب مترمربع) را پرداخت خواهید کرد.

ب) با توجه به عوامل متعددی که در نصب کرکره برقی دخیل هستند، قیمت نهایی این کار پس از بازدید و تعیین جنس متریال تعیین می‌شود.

پ) قیمت‌های اعلام شده برای نصب، تنها اجرت نصب کرکره برقی هستند و هزینه خرید متریال بر عهده‌ی مشتری است. البته در صورت تمایل، می‌توانید کار خرید لوازم و متریال را هم به متخصص بسپارید.

ت) قیمت اعلام شده برای جداکردن کرکره قدیمی شامل کل کرکره می‌شود و جداکردن تمام قسمت‌های کرکره قبلی با پرداخت این هزینه انجام می‌شود. یعنی برخلاف هزینه نصب که بر اساس مترمربع محاسبه می‌شود، در جداکردن کرکره دیگر نیازی به انجام محاسبات نیست.

ث) قیمت‌ها بر اساس نرخنامه سال 1397 محاسبه شده‌اند.

مزایای کبال

  • متخصصان باتجربه کارآزموده
  • قیمت مناسب و منصفانه
  • امکان رزرو سفارش برای روزهای خاص
  • پشتیبانی هر سفارش تا کسب رضایت شما

سوال‌های متداول

س: چه نوعی از کرکره برقی مناسب‌تر است؟
ج: هر یک از انواع کرکره برقی کاربرد خاص خودشان را دارند که ابعاد دهانه و محل استفاده در این میان تعیین‌کننده هستند. بهتر است برای در پارکینگ و در فروشگاه‌ها از کرکره‌های فوم‌دار(عایق صدا) و برای محل‌هایی که نیاز به استحکام بیشتر دارند، از کرکره های فلزی یا آکاردئونی اسفاده شود.

س: کدام نوع کرکره برقی برای درهای عریض مناسب‌تر است؟
ج: برای دهانه‌های عریض بهتر است از کرکره‌هایی با تیغه دو پل یا سه پل استفاده شود. در حقیقت نوع کرکره تاثیری در مقاومت دهانه‌های عریض ندارد و میزان مقاومت خود تیغه‌ها در این مورد تعیین‌کننده است. همچنین لازم است در دهانه‌های عریض از شفت ضخیم‌تری استفاده شود.

س: چرا تیغه‌های آلومینیومی فوم‌دار علی‌رغم وجود فوم میانی، از تیغه آلومینیومی معمولی ارزان‌تر هستند؟
ج: در تیغه آلومینیومی معمولی، بخش زیادی از فضای داخل تیغه از آلومینیوم تشکیل شده است. اما زمانی که از تزریق فوم درون تیغه استفاده شود، بخش‌های خالی تیغه به این شکل پر می‌شوند و نیاز به استفاده از آلومینیوم اضافه کاهش پیدا می‌کند. به همین دلیل است که تیغه آلومینومی معمولی در مقایسه با نمونه‌ی فوم‌دار، استحکام و قیمت بیشتری دارد.

س: آیا می‌توان کرکره برقی را رنگ‌آمیزی کرد؟
ج: در برخی از کرکره‌های فوم‌دار، خود تیغه‌ها رنگی هستند و می‌توانید در هنگام انتخاب، رنگ مورد نظرتان را تعیین کنید. اما در تیغه‌های آلومینیومی هم می‌توانید از رنگ مخصوص این سطوح استفاده کنید و به رنگ دلخواه‌تان برسید.

س: کرکره سوراخ‌دار چیست و کجا استفاده می‌شود؟
ج: برخی از تیغه‌های کرکره برقی دارای ساختار سوراخ‌دار یا پانچ شده هستند که بخشی از محیط درونی را از پشت کرکره قابل رویت می‌کنند. این کار در کرکره پارکینگ، مجتمع‌های تجاری و مغازه‌های طلافروشی رایج است و قرار است امنیت و زیبایی بیشتری را به ساختمان بدهد. معمولا قسمت پشتی سوراخ‌ها را با استفاده از یک لایه پلی کربنات می‌پوشانند تا امکان ورود گرد و خاک به محیط از بین برود.

آدرس: سعادت آباد، تقاطع خوردین و بلوار دریا، ساختمان رویال سعادت آباد، طبقه سوم اداری واحد ۳۰۶
021-40880667-9
info@cobal.ir